Herné situácie pre deti 1. juniorskej skupiny. Kartotéka rozhovorov o mravnej výchove u detí v druhej juniorskej skupine Abstrakt o komunikácii v druhej juniorskej skupine

Herné situácie pre deti 1. juniorskej skupiny.  Kartotéka rozhovorov o mravnej výchove u detí v druhej juniorskej skupine Abstrakt o komunikácii v druhej juniorskej skupine

Inessa Fedorová
"Návšteva Moidodyr". Abstrakt hodiny vo vzdelávacej oblasti „Komunikácia“ v II juniorská skupina

Zhrnutie lekcie

na vzdelávacej oblasti

« Komunikácia»

v druhá juniorská skupina

Téma: "V návšteva Moidodyru» .

Cieľ: - pestovať záujem o beletriu;

Gramatika:

Naučte sa používať podstatné mená v jednotnom čísle. a veľa ďalších. hodiny v T. p.;

Priraďte prídavné mená k podstatným menám v rode a čísle;

Súvislá reč:

Naučte sa zostavovať zložité vety a rozdeľovať ich s homogénnymi členmi;

Naučte sa odpovedať na otázky s predložkou "do".

Upevniť predstavy o predmetoch osobnej hygieny, ich názve a funkčnom účele.

triky:

verbálne: otázky, umelecké slovo, prstová gymnastika.

Vizuálne: demonštračné ilustrácie.

Praktické: vykonávanie herných akcií a samostatná činnosť.

Materiál:

Špinavá bábika;

Obrázky predmetov osobnej hygieny;

- 2 umývadlá: 1- teplou vodou; 2 - so studenou vodou;

Poháre s vodou na kreslenie;

listy A5;

Farby pre každé dieťa;

Hygienické vreckovky

Priebeh lekcie:

Špinavá bábika sedí na stoličke.

Oh, chlapci, pozrite sa, aká špinavá bábika.

Prečo je taká špinavá? (Pretože si neumyla tvár. Pretože nebola umytá.)

Čo je potrebné urobiť, aby to bolo čisté? (Bábiku je potrebné umyť, kúpiť.)

umývate sa? (Áno.)

Teraz sa vás opýtam a vy odpovedzte slovami a ukážte rukami.

Prstová gymnastika:

Umyla si si ruky? (Umyté.)- napodobňovať umývanie rúk

Umyli ste si uši? (Umyté.)- napodobňovať umývanie uší

Umyl si si líčka? (Umyté.)- napodobňovať umývacie líčka

Umyli ste všetko? (Áno.)

Nezabudli ste na nič? (Nie.)

A teraz sme čisté, chlpaté zajačiky.

Poznáte rozprávku o špinavom chlapcovi? (Tento príbeh Chukovského « Moidodyr» .)

Samozrejme od neho

Plachta odletela.

A vankúš ako žaba

Utiekol odo mňa."

Teraz si zahráme hru s názvom "vysvetľovač".

Mám obrázky, na ktorých sú nakreslené veci. vy vysvetliťČo sú tieto položky a na čo slúžia?

Každému dieťaťu rozdajte jednu kartu.

ja dávam vzorka: Toto je žinka. Potrebuje umyť telo.

Začnime hru.

Mydlo: Je to mydlo. Je potrebné namydliť ruky, tvár, krk.

Uterák: Je to uterák. Treba to zotrieť.

Hrebeň: Je to kefa na vlasy. Treba ho vyčesať.

Šampón A: Je to šampón. Potrebuje si umyť vlasy.

Zubná kefka: Je to zubná kefka. Potrebuje si umyť zuby.

Chlapci, toto všetko sa nazýva predmety osobnej hygieny.

Každý by mal mať: vlastný uterák, vlastný hrebeň, vlastná zubná kefka.

Máte doma vlastnú zubnú kefku? Alebo si všetci čistíte zuby rovnakou kefkou? (Nie, mám doma vlastnú zubnú kefku.)

Máte doma zubnú kefku? (Áno, mám doma zubnú kefku.)

„Musím sa umývať častejšie.

Ráno a večer

A nečistí kominári

Hanba a hanba! Hanba a hanba!"

Poďme si zahrať ďalšiu hru. Aby sme to dosiahli, musíme sa rozdeliť na 2 tímy. (Každý tím má 3-4 deti.)

Hra "Čo je navyše?"

Pozrite sa, čo tu chýba, a vysvetlite prečo? (Hrám hru.)

Čím sa umývaš? (Umývam sa vodou.)

Čím sa umývaš? (Aj ja si umývam tvár vodou.)

Na stole sú 2 umývadlá s voda: 1- teplý; 2 - studený

Ponorte si prsty do vody.

Aký druh vody je v tejto nádrži? (V tejto nádrži je studená voda.)

Teraz ponorte prsty do inej misky.

Aký druh vody je v tejto nádrži? (A v tejto nádrži je teplá voda.)

Pozrite sa na prsty, čo sa z nich stalo? (Zvlhli.)

A keď si umyjete špinavé ruky, čo urobí voda so špinou? (Voda zmyje nečistoty.)

Povedzme si riekanku o mydle, o vode a o tom, ako sa zmýva špina.

1. „Vodička, trochu vody, umyte mi tvár, - povedz nám ďalšiu riekanku.

Aby sa vám leskli oči

Aby líca sčervenali, 2. „Mydlo bude peniť,

Aby sa ústa smiali, špina niekde pôjde.

Zahryznúť si do zuba."

Pokračovať v ponuke:

Keď otvoríme kohútik, voda... Keď je v ťažkostiach, pýtam sa otázka Otázka: Čo robí voda?

(nalievanie, tečenie, šklbanie, grganie, prelievanie.)

V rozprávke Korney Chukovsky « Moidodyr» aký chlapec sa ti páči viac páčilo: špinavé alebo umyté? (Odpovede detí.)

Po prvé, aký bol chlapec? (Bol neupravený, špinavý a neupravený.)

A keď sa spriatelil s Moidodyrčo sa stalo? (Stal sa čistým, pekným a upraveným.)

„Skoro ráno za úsvitu

Myši sa umývajú

Aj mačiatka, aj káčatká

A chrobáky a pavúky.

Čím sa mačka umýva? (Mačka sa umýva labkami a jazykom.)

A pes? (Pes sa tiež umýva labkami a jazykom.)

Ako sa umýva slon? (Slon sa môže osprchovať chobotom.)

A škrečok? (Škrečok si umýva labky.)

A ako si papagáj čistí perie? (Papagáj si perie čistí zobákom.)

Na čo je voda? Voda je potrebná do: 1. umyť si tvár 3. vypiť to

2. kúpať sa 4. kresliť ju

Tu budeme kresliť. Tu máte poháre s vodou, listy a farby. Len my dnes nemáme štetce, ale máme verných pomocníkov - to sú naše prsty. S nimi nakreslíte viacfarebný dážď.

Po dokončení kreslenia: - A teraz vás pozývam, aby ste si zmyli farbu z prstov.

Na vysušenie rúk si deti berú Hygienické vreckovky ktoré sú na stole.

Cieľ:

  • Naďalej učte deti správne vyslovovať a pomenovať domáce zvieratá (krava, kôň, pes, mačka) a ich mláďatá.
  • Zlepšiť schopnosť používať v reči podstatné mená s predložkami (v, na, pod, pre, o).
  • Pomoc pri používaní podstatných mien v jednotnom čísle (mačka-mačiatko).
  • Obohaťte a aktivujte slovnú zásobu detí pomocou prídavných mien (láskavý, milý, dobrý, sladký, milovaný, starostlivý, mäkký, teplý, nadýchaný atď.)
  • Zapojte sa do rozlišovania a označovania predmetov kontrastných veľkostí (veľkých a malých) a ich označovania v reči.
  • Naučte deti milovať zvieratá a starať sa o ne.

Aktivácia slovníka: srsť, výbeh, domáci, pastva, lúka.

Materiál: guľa; zvieratá ( Vypchaté hračky): krava s teliatkom, pes so šteniatkom, mačka s mačiatkom, kôň so žriebätkom; košíky rôzne veľkosti, 2 búdy (rôzne veľkosti), vonkajšia tráva, plot, 2 laná, lopty, zrubová je "ruská" chatka.

Regionálna integrácia: komunikácia, poznanie, socializácia, hudba, Telesná kultúra, umelecké čítanie.

Prípravné práce:čítanie fikcia, hádanie hádaniek, počúvanie pesničiek, didaktická hra"Veľký-malý", pri pohľade na ilustrácie s domácimi zvieratami.

Organizačná chvíľa – „Magic Ball“ sa valí

Na svete je veľa babičiek

Deti ich z celého srdca milujú.

(loptová hra. Babička je milá ... deti pridávajú prídavné mená: milá, milovaná atď.)

Koľko nádherné slová počul našu čarovnú guľu o babičke. Chcete navštíviť babičku? Na čom? (rôzne varianty)

Poďme jazdiť na koni.

Hra "Kôň"

Hej, jarmo

Ale kôň, ale, ale (pružiny na mieste)

Tsok kopytá, tsok, tsok, tsok, tsok (udierajú prstami na podlahu)

Nad nohami top-top-top

Ideme navštíviť našu babičku, babičku Varvarushku (chodia zdvihnúť kolená)

pracovný kôň

Stop! (stop)

(učiteľ si dá šatku)

Tu si skočil. Som babka-Varvaruška.Dobrý deň.Nebývam sama,ale s kamarátmi.

Vypočujte si hádanku"Náhubok má fúzy, umýva čisto, ale nevie to s vodou" Kto je to? (mačacie mňaukanie)

Tu je moja mačka Murka, pohladkaj ju. Akú má srsť: mäkkú, hrejivú, nadýchanú. A aká je samotná mačka: láskavá, láskavá.

Svoje mám veľmi rád, Murko, zaspievajme si pesničku o mačičke. (hudba Alexandrov, text Frenkel)

Mačička prišla k deťom

Mlieko sa pýtalo, mlieko sa pýtalo

Mňau povedal - Mňau, mňau, mňau

Ošetrené mliekom (položte tanierik s mliekom)

Kitty jedol, mačiatko jedol

Spievala pieseň: mur, mur, mur (imitácia)

Výborne chlapci! Murkovi sa páčila tvoja pesnička Ako mačka mňaukala? Ako ste pili mlieko? Ako ste sa dostali k jedlu? Akú pieseň spievala, keď jedla?

Pozri, naša Murka stále nie je veselá, smutná, stratil sa jej syn. Ako sa volá syn (dieťa) mačky? (mačiatko)

Nazvime ho mačiatko-mačiatko-mačiatko.

Hra „Pomôžte mačke nájsť mačiatko“(nie na stole, nie pod stolom, nie pod lavicou, nie za lavicou, nie pri koši) Kde sa schovalo mačiatko? (za košom)

Aké mačiatko? (málo)

Aká mačka? (veľký)

Kde žije matka mačka a mačiatko? (v dome)

Mačiatko sa veľmi rád hrá, rozhádzal všetky loptičky, poďme ich zbierať.

Hra „Rozoberte gule“(veľké vo veľkom košíku, malé v malom)

Teraz sa poďme pozrieť, kto býva na mojom dvore.

Tajomstvo"Šteká na cudzincov, nepúšťa ho do domu" (pes)

Na čo je pes? (stráž dom, ona je kamarátka)

Pes sa volá Druzhok.Druzhok má tiež syna. Aké je jeho meno? (šteňa)

Je jediný, kto sa niekde skrýva? Kto vidí, kde je? (tu sa schoval za chovateľskú stanicu)

Kde bolo šteniatko? (za chovateľskou stanicou) Šteniatko šteká.

Koľko šteniatok má pes (jedno)

Kde žijú? (na dvore, v chovateľskej stanici)

Dajme ich každý do našej chovateľskej stanice. akého máš psa? V ktorej chovateľskej stanici bude bývať? (veľký) Akého máte psa? V ktorej chovateľskej stanici bude bývať? (malý)

Doprajme im kosti Akú kosť dáme šteniatku? (malý) akého priateľa dáme? (veľký)

Tajomstvo"Skáčem, skáčem, skáčem, kde chcem jazdiť) (kôň)

S kým žije kôň? (so žriebätkom) Aký kôň? (láskavý) Prečo si ku mne išiel? (kôň) Ako láskavo kôň volá žriebä (žriebätko)

Je tam len jeden kôň? A žriebätá (veľa) kde býva kôň so žriebätkami? (v paddocku)

Spievanie piesne „Kôň“ z cyklu veršov. A Barto "Hračky"

Spolu s koňom a žriebätkami vo výbehu žijú ...

Tajomstvo"Teraz bučím, potom žujem, dávam ľuďom mlieko" (bučanie) (krava)

Krava má (teľa, s láskou teľa)

Hra "Kto má koho?"

Toľko zvieratiek mám doma. Ako ich teda možno nazvať jedným slovom?

(domáce) Starám sa o ne A dnes ste mi s tým pomohli.

Mačka s mačiatkom - dávali piť mlieko

Pes so šteniatkom dostal kosti.

A čo teda budeme liečiť kravu s teliatkom a koňa so žriebätkom? (burina)

Vezmeme ich na lúku

Len vpredu je drážka

Treba postaviť most(stavať z tehál) (deti berú zvieratká a idú s nimi cez most na lúku)

Nohy, nohy kráčali po ceste

Prechádzali sme sa lesom

Skákal cez hrbole

Vybehol na lúku

Všetci si spolu sadli do kruhu (imitácia)

Nech sa pasú. Je čas, aby ste sa vrátili do škôlky. Zbohom.

Hra "Kone"

Hej, jarmo

Ale kôň, ale, ale (pružiny na mieste)

Tsok kopytá, tsok, tsok, tsok, tsok (palec na nohe dopadá na podlahu)

Nad nohami top-top-top

Ideme do škôlky, domov (vysoko dvíhajú kolená)

Hop-hop-hop (beh)

pracovný kôň

Stop! (stop).

Pri zostavovaní obsahu herných situácií je potrebné dodržať určité podmienky. Herné modely by mali byť postavené v súlade so záujmami a možnosťami detí, zohľadňovať ich sociálne skúsenosti, vekové vlastnosti. Herné situácie by mali zahŕňať momenty improvizácie, alternatívne riešenia problémov, možnosť výmeny komponentov z dôvodu neočakávanej zmeny podmienok.

Účelom vytvárania problémových situácií je rozvíjať schopnosť predškolákov riešiť problémové situácie pomocou možné možnosti riešenia.

Stiahnuť ▼:


Náhľad:

Analýza komunikačných situácií

Karta 1

Téma: "Máme nové deti."

Účel: pomôcť deťom spoznať sa navzájom, nadviazať priateľstvá, povzbudiť deti, aby sa spájali v herných dvojiciach, komunitách.

karta 2

Téma: „Ako sme dnes spolu pracovali a hrali“

Účel: formovať schopnosť detí vidieť výsledky spoločnej práce, priviesť deti k pochopeniu frázy „priateľskí chlapci“.

karta 3

Téma: "Sme priateľskí chlapci."

Účel: Naučiť deti hrať sa spolu, nehádať sa, neurážať sa, povzbudzovať deti, aby sa navzájom delili o hračky, rozvíjať schopnosť vyjednávať, pestovať toleranciu a komunikačné schopnosti.

karta 4

Téma: "Kde žijú bábiky a autá?"

Účel: pomôcť deťom zapamätať si umiestnenie hračiek v skupine, naučiť deti ich odkladať, pestovať starostlivý prístup.

Karta 5

Téma: Prečo bábiky plačú?

Účel: naučiť deti odkladať si hračky na svoje miesto, naučiť deti starať sa o hračky.

karta 6

Téma: "Sme zdvorilé deti."Účel: naučiť deti pozdraviť sa pri vstupe do skupiny s dospelými a deťmi, odpovedať na pozdrav iných ľudí; podporovať kultúru správania v spoločnosti.

karta 7

Účel: uviesť deti do situácie (špinavý medveď prišiel domov a sadol si k stolu, aby sa najedol...); formovať schopnosť uvažovať o obrázkoch, porozumieť tomu, čo je na nich zobrazené; naučiť sa vytvárať vety 2-3 slová; formovať u detí kultúrne a hygienické zručnosti.

karta 8

Téma: "Čo sa stalo Miške?"

Účel: uviesť deti do situácie (Mishka rozhádzala hračky v miestnosti); formovať schopnosť uvažovať o obrázkoch, porozumieť tomu, čo je na nich zobrazené; naučiť sa vytvárať vety 2-3 slová; formovať pracovné zručnosti u detí, pestovať opatrný prístup k hračkám.

karta 9

Téma: "Prišli k nám hostia."

Účel: pestovať kultúru správania v spoločnosti, naučiť deti pozdraviť, odpovedať na pozdravy iných ľudí, odpovedať na otázky

Karta 10

Téma: "Autá idú do garáže."

Ciele: naučiť deti odkladať hračky na svoje miesto, dodržiavať poradie usporiadania (veľké autá hore, malé dole), pestovať k nim starostlivý prístup.

Karta 11

Téma: Na čom sme sa dohodli?

Účel: naučiť deti odkladať hračky, zaobchádzať s nimi opatrne; rozvíjať priateľské vzťahy medzi deťmi, pestovať túžbu vzájomne si pomáhať, povzbudzovať v reči k používaniu zdvorilých slov v reči.

Karta 12

Téma: "Ako hračky urážajú deti."

Účel: naučiť deti odkladať hračky, zaobchádzať s nimi opatrne; rozvíjať priateľské vzťahy medzi deťmi, pestovať túžbu navzájom si pomáhať, používať v reči zdvorilé slová.

Karta 13

Téma: "Bábiky nás navštevujú."

Účel: formovať kultúru komunikácie u detí, pestovať opatrný, starostlivý prístup k hračkám, schopnosť viesť dialóg.

Karta 14

Téma: "Nie sme psy, nie sme nožnici."

Účel: rozvíjať potrebu komunikácie a interakcie, ísť príkladom správneho riešenia konfliktu, vytvárať priateľské vzťahy.


Galina Kňažečenková
Perspektívne plánovanie kurzov etikety v druhej juniorskej skupine

Perspektívne plánovanie hodín etikety v 2. juniorskej skupine.

septembra

1. Herné cvičenie: "Povedzme Piggymu, ako správne jesť"- formovať etické myšlienky, fixovať pravidlá správania pri stole. rozvíjať pozornosť. Kultivujte presnosť, kultúru správania pri stole.

2. Herné cvičenie: "Naučme Mishku zoznamovať sa"- vľúdne poučiť, pozdraviť na stretnutí, rozlúčiť sa pri rozlúčke. Rozvíjať pozornosť. Pestovať kultúru správania, priateľskosti.

1. Rozhovor: "slušné slová"- upevniť zručnosti pozdraviť sa a rozlúčiť sa, zdvorilo požiadať, volať dospelých menom a patronymom. Pestujte úctu k dospelým.

2. Herné cvičenie: "Ako sa zajačik hrá so súdruhmi"- stanoviť pravidlá správania sa v tíme. Pestujte priateľský prístup k súdruhom, schopnosť zdieľať hračky.

1. Prezeranie obrázkov "Deti sa hrajú"- naučiť sa slušne správať skupina: netlačiť, neodoberať hračky. Pestovať kolektivizmus, prívetivosť.

2. Čítanie N. Pavlova "Autom"- pomocou beletrie naučiť sa pomáhať si a hľadať pomoc u kamarátov. Rozvíjať pozornosť. Pestovať prívetivosť, záujem o literárne diela.

1. D / hra "Uspať bábiku Káťu"- upevniť schopnosť správneho správania v spálni, šatni. Rozvíjať pozornosť. Pestujte kultúru správania.

2. Herné cvičenie: "V skupina priniesli nová hračka, každý to chce hrať “- opraviť pravidlá správania so súdruhmi, naučiť sa navzájom si nebrať hračky. Pestujte si k sebe priateľský vzťah, túžbu hrať sa spolu, ľutovať sa, pomáhať.

1. Rozhovor: "Ako sa spriatelíme"- upevniť vedomosti a zručnosti správania v skupina: neurážajte, neodoberajte hračky, slušne sa pýtajte, hrajte sa spolu. Pestujte priateľskosť, kolektivizmus.

2. Čítanie: "Kohútik a stopka fazule"- formovať etické myšlienky. Pestujte priateľský prístup k príbuzným a priateľom, súdruhom.

1. Rozhovor: „Ako sa spolu rozprávame“- naučiť deti komunikovať pokojne, bez kriku. Pestovať kultúru komunikácie, priateľský prístup k rovesníkom.

2. Skúmanie seba a jeden druhého v zrkadle – formovať u detí obraz Ja, pomáhať im realizovať sa. Rozvíjať pozornosť, aktivovať slovnú zásobu. Pestujte pozitívne, morálne vlastnosti.

1. D/ hra "Povedzme Petruške, ako vítať hostí"- naučiť deti stretávať sa s hosťami, pozdraviť, pozývať skupina, ponúknite si sadnúť. Pestujte kultúru komunikácie.

2. Skúmanie fotografií - pokračovať v práci na formovaní obrazu I,. Dajte deťom nejaké informácie o ich minulosti (bol malý, jedol z fľaše, nevedel kresliť). Pestujte pozitívne morálne vlastnosti.

1. Čítanie T. Karmanenka "Caprice"- ukázať na príklade negatívne stránky rozmary a tvrdohlavosť. Pestujte kultúru správania na verejných miestach.

2. D/ hra "Pomôžme Katyinej bábike, aby bola zdvorilá"- viesť k uvedomeniu si niektorých pravidiel kultúry správania a morálne vlastnosti. Pestujte si priateľský prístup k dospelým a rovesníkom.

1. D/ hra "Naučme bábiku Katyu zdieľať s priateľmi"- naďalej sa učiť, ako sa správať s súdruhovia: netlačiť, neodoberať hračky. Pestujte kultúru komunikácie, priateľský prístup k sebe navzájom.

2. Čítanie V. Majakovského "Čo je dobré a čo zlé"- upevniť schopnosť správne vyhodnotiť akcie, ukážte to príkladom. Kultivovať pozitívne morálne vlastnosti pomocou literárnych diel.

1. Rozhovor: S kým sa radi hráme?- priviesť deti k poznaniu, že milujú milých a pozorných ľudí, je dobré sa s nimi hrať a byť s nimi kamarátmi. Kultivujte pozitívnu morálku kvalitu: zdvorilosť, láskavosť.

2. Čítanie L. Tolstého "Petya a Misha mali koňa"- upevniť vedomosti a zručnosti v správaní medzi súdruhovia: hračku nebrať, slušne sa opýtať, hrať sa spolu. Pestujte kultúru komunikácie, priateľský prístup k sebe navzájom.

1. Vytváranie problémových situácií – upevňovať zručnosti pozdraviť sa a rozlúčiť sa, zdvorilo podať žiadosť. Kultivujte pozitívnu morálku kvalitu: zdvorilosť, pozornosť.

2. Rozhovor: "Sme priateľskí chalani, vôbec sa nehádame"- prispieť k vytvoreniu zhovievavého postoja k sebe navzájom, túžby podeliť sa o hračky. Pestujte kultúru komunikácie.

1. Rozhovor: "Ak si slušný"- upevniť zručnosti slušného zaobchádzania - pozdraviť sa, rozlúčiť sa, poďakovať za pomoc, hovoriť pokojným hlasom. Pestovať kultúru správania v spoločnosti.

2. D / hra "Ako utešiť bábiku Katya"- vychovávať k pozitívnej morálke kvalitu: starostlivosť, pozornosť k svojim príbuzným a kamarátom.

Súvisiace publikácie:

Dlhodobé plánovanie v druhej juniorskej skupine PERSPEKTÍVNE PLÁNOVANIE pre kurz „Syntéza umení“ č. p / p Téma hodiny Ciele a obsah programu 1. Téma č. 1 „Poznajme sa!“.

Dlhodobé plánovanie tried-konverzácií na rok (skupina seniorov) Mesiac Téma interakcie dieťa-dospelý August ---"Čo robíme v škôlke?" --- "Umývanie". --- "Obliekanie" --- "Neseď.

Dlhodobé plánovanie činností BOZP pri práci s deťmi mladšej skupiny na júl - december 2016

Dlhodobé plánovanie hodín choreografie podľa programu A. I. Burenina „Rytmická mozaika“ POZOR! TEXT VÝVOJA JE VO FORME TABUĽKY (TU NEVLOŽENÁ). POZRITE SI PRÍLOHU. stredná skupina Programové obdobie.

Dlhodobé plánovanie vyučovania pre krúžok "Malí herci" v druhej juniorskej skupine "Kalinka" na roky 2015-2016 Dlhodobé plánovanie vyučovania pre krúžok "Malí herci" v druhej juniorskej skupine "Kalinka" v rokoch 2015-2016. divadelná činnosť.

Chebno-metodický materiál (juniorská skupina) na tému: dlhodobé plánovanie juniorská skupina na GEF DO 2016 Dlhodobé plánovanie.

jaštvrťroku

Témy

septembra

októbra

novembra

Kultúra správania

Naučte sa pozdraviť, keď sa stretnete, rozlúčiť sa, keď sa rozídete.

1. D.i.„Prišli k nám hostia“, 2. Di.„Naučme medveďa spoznávať“, 3. Di."Povedzme medveďovi, ako sa má rozlúčiť"

Upevniť zručnosti pozdraviť a rozlúčiť sa, zdvorilo podať žiadosť, volať dospelých menom a patronymom.

1.Vytváranie problémových situácií

2.D.i."Učíme medveďa požiadať učiteľa so žiadosťou"

Naučte sa, ako sa správať v skupine: netlačiť, neodoberať hračky. Posilniť schopnosť poďakovať za jedlo, pomoc.

1. Prezeranie obrázkov zo série "Deti sa hrajú"

2.D.i. " Naučme medveďa deliť sa so svojimi kamarátmi“

3.D.i."Povedzme medveďovi, ako sa má hrať so súdruhmi"

Dajte

dobrý morálny charakter

Pestujte túžbu prejaviť súcit, potešiť, ľutovať súdruha.

1.Čítanie A. Barto "Lopta",

2.Čítanie"kôň"

3.D.i. Ako utešiť bábiku Ninu

Pestujte priateľský prístup k súdruhom, schopnosť zdieľať hračky.

1. Vzhľadom na ilustrácie o hrách detí, príbeh vychovávateľky.

2.D.i."Ako sa zajačik hrá so súdruhmi"

Naučte sa pomáhať si navzájom a hľadajte pomoc u kamarátov.

1.Čítanie M. Ivenson "Kto pomôže?"

2.Čítanie N. Pavlova "V aute"

3. D.i."Pomôžme medveďovi požiadať o pomoc zajačika"

4. D.i."Ako požiadať o pomoc"

Výchova kultúry správania a pozitívnych morálnych vlastností. 2 juniorská skupina.IIštvrťroku

Na pestovanie kultúry správania a pozitívnych morálnych vlastností sa denne využívajú techniky (priame vyučovanie, pripomenutie, ponuka pomoci, ľútosť, vysvetlenie). Okrem toho sa pre každý používajú metódy konkrétny prípad: konverzácie, úlohy, didaktické a rolové hry, čítanie beletrie.

Témy

December

januára

februára

Kultúra správania

Upevniť schopnosť správne sa správať v spálni, šatni.

1.D.i. "Je možné - nemožné"

2.D.i. "Poďme spať bábiku"

3. Povedzme medveďovi, ako ideme spať“

4. S/p hra Materská škola»

Upevniť vedomosti a zručnosti v správaní v skupine: neurážajte deti, neberte im hračky, slušne sa pýtajte, hrajte sa spolu.

1. Konverzácia „Ako sa hrajú vzdelané deti“

2. Konverzácia „Ako sme priatelia“

3. Čítanie knihy J. Taits „Vlak“

4. Čítanie ceruzky J. Taitsa

5. Čítanie L. Tolstého „Peťa a Miša mali koňa“

Di. "Čo mám robiť, ak potrebujem odložiť hračky?"

Naučte deti komunikovať pokojne, bez kriku.

1. Konverzácia „Ako spolu hovoríme“

Dajte

dobrý morálny charakter

Pestujte si k sebe zhovievavý postoj, túžbu hrať spolu, ľutovať sa, pomáhať; naďalej učiť nebrať si navzájom hračky.

1. Čítanie N. Kalinina "Ako kohút ťahal Vasyov chlieb"

2. Čítanie “N. Kalinina “Takto sa hrajú?”

3. Čítanie J. Taitsa „Kocka ku kocke“

Di. "Do skupiny priniesli novú hračku, každý sa s ňou chce hrať"

Naďalej pestujte zhovievavý postoj k príbuzným a priateľom, súdruhom.

1. Vzhľadom na maľby a ilustrácie

2. Príbeh učiteľa

3. Čítanie RNS „Semená kohútika a fazule“

4. Čítanie eskimáckej rozprávky „Ako líška urazila býka“

5. Čítanie V. Berestova "Chorá bábika"

6. Čítanie O. Vysockej "Cold"

7. Čítanie K. Ushinského „Blízko spolu, ale nudné od seba“

Vytvárať v deťoch obraz ja, pomáhať im realizovať sa.

1. Vzhľadom na ilustrácie (časti tela)

2. Konverzácia „Kto som“

3. Konverzácia „Čo za čo“ (časti tela)

4. Čítanie G. Zaitseva „Lekcie Moidodyr“

5. Pohľad na seba do zrkadla.

Výchova kultúry správania a pozitívnych morálnych vlastností. 2 juniorská skupina.IIIštvrťroku

Na pestovanie kultúry správania a pozitívnych morálnych vlastností sa denne využívajú techniky (priame vyučovanie, pripomenutie, ponuka pomoci, ľútosť, vysvetlenie). Okrem toho sa pre každý konkrétny prípad používajú techniky: rozhovory, úlohy, didaktické hry a hry na hranie rolí, čítanie beletrie.

Témy

marca

apríla

Kultúra správania

Naučte deti stretávať sa s hosťami, pozdraviť sa, pozvať do skupiny, ponúknuť si sadnúť si.

1. Príbeh učiteľa

2. Vytváranie problémových situácií

3. D.i. "Povedzme medveďovi, ako víta hostí"

4. С/р jarmo "Rodina" (hostia)

Upevniť schopnosť hodnotiť činy, ukázať na príklade negatívne stránky rozmarov a tvrdohlavosti.

1. Konverzácia „Ako sa správajú vzdelané deti“

2. Konverzácia „Dobré a zlé“

3. Čítanie T. Karamarenka "Caprice"

Viesť k uvedomeniu si niektorých pravidiel kultúry správania a morálnych vlastností: je dobré byť zdvorilý; milujú zdvorilé, milé a pozorné, je dobré sa s nimi hrať a byť s nimi priateľmi.

1. Konverzácia „S kým sa rád hrám a prečo“

2. Konverzácia „Ako sa správajú dobré deti“

3. D.i. "Povedzme medveďovi, ako sa hrajú vzdelané deti"

4. "Pomôžme medveďovi byť zdvorilý"

Dajte

dobrý morálny charakter

Pokračujte v práci na vytváraní obrazu ja, povedzte deťom nejaké informácie o ich minulosti (bol som malý, jedol som z fľaše, nevedel som kresliť atď.).

1. Skúška fotografií, kresieb detí 1. juniorskej skupiny

2. Konverzácia „Čím sme boli, čím sme sa stali“

3. Konverzácia „Ako pomôcť deťom“



top